wozy strażackie

Usuwanie skutków nawałnicy

Usuwanie skutków nawałnicy

Po nawałnicy jaka przeszła przez nasz region w dniu 7.07.2017 nasi strażacy mieli pełne ręce roboty.

24. W dniu 7.07.2017 (piątek) zostaliśmy zaalarmowani o godzinie 19:20,wyjechaliśmy wszystkimi trzema samochodami! Trzy zastępy pracowały do późnych godzin nocnych przy powalonych drzewach na ul. Wodzisławskiej, ul. Kościelnej, ul. Ks. Janika oraz ul. Strażackiej. Na ulicy Wodzisławskiej na terenie gazowni drzewo przewrócił się na gazociąg, prace tam wymagały specjalnej ostrożności. Zalany został również Ośrodek Sportu i Rekreacji, znajdujący się w sąsiedztwie naszej remizy.

25. W dniu 8.07.2017 o godzinie 9:02 zostaliśmy zadysponowani do usunięcia drzewa zwisającego na budynek gospodarczy na ul. Parytetycznej w Świerklanach Górnych.

26. 8.07.2017 – Komendant Wojewódzki PSP postanowił powołać  Kompanie Odwodowa nr 11 Rybnik i zadysponować do Gminy Gaszowice, która najbardziej została dotknięta przez żywioł. O godzinie 13:05 zostaliśmy zaalarmowani i niezwłocznie udaliśmy się wraz ze wszystkimi jednostkami  powiatu rybnickiego, należącymi do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego na miejsce zbiórki, skąd dostaliśmy dyspozycje i pomagaliśmy mieszkańcom Gaszowic, a także sąsiednich gmin. W Gminie Gaszowice zostało zerwanych aż 30 dachów. Na miejscu były również zastępy PSP z takich miast jak Gliwice, Bielsko Biała, Myszków. Nasze działania zakończyły się o godzinie 20:30.

W sobotę(08.07) pomagaliśmy również przy porządkach na terenie GOKiR-u.

Nasze samochody


Wykonanie Responsywne strony internetowe K4ART